Protestantse Kerk in Nederland
Protestantse Gemeente Hellevoetsluis
 
 
Nieuws vanuit diaconie Nieuws vanuit diaconie
 
Inzamelpunt Voedselbank
Elke woensdagmorgen kunt u producten inleveren voor de Voedselbank in de Petrakerk van 10.00 – 12.00 uur. Natuurlijk kunt u ook ’s zondags producten inleveren, maar bent u dat vergeten, dan is er in ieder geval ook een mogelijkheid om dat doordeweeks te doen. De koffie en thee staat ook klaar, dus heeft u behoefte aan een praatje, ook dan bent u van harte welkom.
 
Uitgangscollecte 3e kwartaal 2025 – Delta voor Colombia

Duurzame agrarische ontwikkeling door Afro-Colombianen
De Chocó-regio in Colombia is één van de armste en meest onveilige gebieden van Colombia. De bewoners van deze regio zijn meestal zwart. Zij worden in Colombia ernstig gediscrimineerd. De regio heeft een enorme biodiversiteit, maar kampt ook met illegale mijnbouw, houtkap en geweld van rebellen, paramilitairen en drugsmaffia. De lokale bevolking zit altijd klem tussen deze groepen. Cocomopoca, partnerorganisatie van Kerk in Actie, helpt inwoners van deze regio om via duurzame landbouw, met goed bosbeheer, hun inkomen te verhogen. Zo bevordert Cocomopoca in 46 dorpen de kleinschalige productie van onder meer cacao, suikerriet en groente, met respect voor biodiversiteit. Ook wordt de productie-unit voor het verwerken van suikerriet verbeterd. In nauwe samenwerking met kerken betrekt Cocomopoca ook jongeren hierbij. Jongeren krijgen training over duurzaamheid en agrarische ontwikkeling, waardoor ze actief deelnemen aan het dorpsbestuur. Samen komen we in actie om dit project mogelijk te maken. Zo zijn we samen kerk in actie.
Meer lezen: kerkinactie.nl/landbouwcolombia


14 september – Werelddiaconaat Indonesië – opvang straatkinderen
In Indonesische steden leven nog steeds kinderen op straat. Sommigen worden door hun ouders meegenomen om op drukke verkeerspleinen kranten of etenswaren te verkopen. Anderen moeten zichzelf zien te redden. De organisatie Dreamhouse kijkt naar deze kinderen om. Medewerkers en vrijwilligers leggen op straat spelenderwijs contact met de kinderen en kijken welke hulp ieder kind nodig heeft. Dreamhouse moedigt ouders aan hun kinderen niet de straat op te sturen, maar (terug) naar school te laten gaan. Kinderen die zich in een onhoudbare situatie bevinden, kunnen tijdelijk in het opvanghuis van Dreamhouse terecht en naar school. Medewerkers helpen hen bij hun studie en begeleiden kinderen terug naar huis of andere familie. Kinderen van vuilnisrapers krijgen muziekles. Ze leren het traditionele snaarinstrument sasando te bespelen en krijgen daardoor zelfvertrouwen en aanzien. Zo leren straatkinderen weer dromen.   
Meer lezen: kerkinactie.nl/straatkinderenindonesie


21 september - Geef jongeren in Libanon een toekomst – Kerk in Actie
De economische crisis in Libanon treft jongeren hard. Door de hoge werkloosheid zien velen geen andere mogelijkheid dan hun land te verlaten, op zoek naar werk en zekerheid elders. Kerk in Actie wil hen helpen om een toekomst op te bouwen in hun eigen land. Samen met de partnerorganisatie Lutheran World Relief ondersteunt Kerk in Actie jongeren met vaktrainingen en kleine leningen. Zo kunnen zij een eigen bedrijf starten of uitbreiden en krijgen ook anderen kans op werk. Petra bouwde bijvoorbeeld een gastenverblijf bij haar boerderij en ontvangt nu toeristen. Georges kon een vrachtwagentje kopen om zijn landbouwproducten zelf naar de markt te brengen. Hij bespaart nu kosten, betaalt zijn personeel op tijd en biedt in het oogstseizoen zelfs extra banen aan.

www.kerkinactie.nl/collecterooster

28 september - Collecte Missionair werk Protestantse Kerk – Kerk zoekt jonge zinzoekers op
In Nederland wonen duizenden jongeren die niet naar een kerk gaan, maar wel op zoek zijn naar zingeving, en misschien wel naar God. De Protestantse Kerk zoekt hen op door festivals, retraites en andere events te organiseren. Ook kunnen zij zich abonneren op een nieuwsbrief, naar podcasts luisteren of voor inspiratie op sociale media terecht. Door te investeren in deze vorm van missionair werk, werkt de Protestantse Kerk toekomstgericht: ze beweegt mee met de tijd, zonder de kern van het geloof te verliezen. Dit is een vernieuwende, hoopvolle manier om jonge mensen in aanraking te brengen met het evangelie. Daarom is dit een betekenisvol en actueel collectedoel dat we van harte aanbevelen – om ook buiten de muren van de kerk zichtbaar te zijn als plek van geloof, hoop en liefde.
www.kerkinactie.nl/collecterooster

Uitgangscollecte 4e kwartaal – Voedselbank Voorne aan Zee.
Armoede in gemeente Voorne aan Zee
De energierekening stijgt, de huren gaan omhoog en ook de kosten van de dagelijkse boodschappen wordt flink in de portemonnee gevoeld. Deze stevige wind neemt in kracht toe, zeker voor inwoners die net de eindjes aan elkaar kunnen knopen of voor wie dat al niet meer lukt. Zij begeven zich al langere tijd in stormachtig weer en fietsen dag in dag uit tegen de wind in.
Samen de storm trotseren
Alleen fietsen is zwaar, maar de Voedselbank Voorne aan Zee is er om mensen, die onder de armoedegrens leven, een steuntje in de rug te geven. Dit doen we door te helpen met een aanvulling op de dagelijkse boodschappen. Onze voedselbank is geen gewone bank maar een bank met een heel andere instelling! Wij kennen geen aandeelhouders maar vrijwilligers en donateurs, die onze klanten helpen om samen de storm te trotseren. Elke week staat er een team van honderd vrijwilligers klaar om te helpen. En zo zorgen wij met elkaar ervoor dat er tenminste een paar keer per week een gezonde warme maaltijd op tafel staat en dat er wat ruimte overblijft om schulden af te lossen.
Dag in dag uit laten onze klanten weer hun kracht zien. Het actief werken aan het oplossen van schulden is een langdurig traject. Het gaat met vallen en opstaan en dan is het fijn, dat onze vrijwilligers klaar staan om te helpen.
www.voedselbankvoorneaanzee.nl

5 oktober – Israëlzondag- Joodse en Palestijnse kinderen spelen samen in Israël.
Joodse en Palestijnse kinderen groeien gescheiden van elkaar op. Door decennia van oorlog en conflict is er veel onderlinge haat en wantrouwen. Ze zien elkaar niet als mens, maar als ‘bezetter’ of ‘terrorist’. Het Rossing Center wil aan deze negatieve stereotypen een einde maken door kinderen met elkaar in contact te brengen. In dit project wordt een Joodse school gekoppeld aan een Palestijnse school. De kinderen bezoeken elkaar in de klas en spelenderwijs leren ze over elkaars geschiedenis, tradities en identiteit.
Joden en christenen in Israël komen elkaar in het dagelijkse leven bijna niet tegen. Dit begint al bij de kinderen. Door het gescheiden onderwijs in Israël, leren kinderen elkaar en elkaars cultuur en gebruiken niet kennen. 
Via het ontmoetingsprogramma van het Rossing Center for Education and Dialogue leren Joodse en Arabische leerlingen uit de hoogste klassen van joodse en christelijke scholen in Israël elkaar kennen en met elkaar omgaan. Ze krijgen speciale lessen, nemen plaats in ontmoetingsgroepen en leren elkaar kennen tijdens de zomervakanties. Dat is niet alleen belangrijk voor de kinderen zelf, maar voor de hele Israëlische samenleving.
www.kerkinactie.nl/collecterooster




12 oktober – actie Schoenendoos.
Wat kan jij doen voor een kind in armoede? Meer dan je denkt!
Doe mee aan de Schoenendoosactie en tover een simpele schoenendoos om tot een kostbaar geschenk.

Een springtouw, een pet en ja, ook schoolspullen … hiermee maak je een droom waar van een kind in Afrika, Oost-Europa of in een vluchtelingenkamp. Een zelf versierde doos gevuld met jouw spulletjes brengt een vriend dichtbij. Een onvergetelijk cadeau!
In de landen waar het mag, delen we ook boekjes met Bijbelverhalen uit.
Doe mee met de Schoenendoosactie! Geef een cadeau van onschatbare waarde.
Maar de transportkosten moeten ook betaald worden, daar is deze collecte voor bedoeld!
Geef van harte!!!
www.schoenendoosactie.nl

19 oktober - Innovatief kooktoestel verandert levens – Kerk in Actie
In Bangladesh hebben vrouwen vaak nauwelijks inkomsten. Soms hebben gezinnen daardoor onvoldoende te eten. Via een slim kooktoestel verhogen zij hun inkomen. Dit kooktoestel heeft meerdere voordelen: het bespaart brandhout, vermindert de uitstoot van CO2 en produceert minder rook, wat gunstig is voor de gezondheid. Het kooktoestel werkt op een kleine hoeveelheid hout of groenafval, vermengd met organische mest. Het toestel zet deze brandstof om in biochar: een restproduct dat lijkt op houtskool en een natuurlijke bodemverrijker is: het neemt gemakkelijk voedingsstoffen op voor planten, geeft deze vervolgens geleidelijk af en houdt water langer vast. Vrouwen gebruiken de biochar voor hun eigen stukje land of verkopen het aan boeren in de omgeving. Zo hebben vrouwen betere oogsten of meer inkomen om voedsel te kopen, en boeren een milieuvriendelijk en goedkoop alternatief voor kunstmest. Kerk in Actie zorgt voor de installatie van de kooktoestellen, traint vrouwen in het gebruik ervan en leert hen hoe zij de biochar kunnen vermarkten.

www.kerkinactie.nl/collecterooster
 
 
Collecterooster 2025 Collecterooster 2025

Collecterooster 2025

 
 
 
 

Inloggen


 
Actie Kerkbalans 2025
 

Kerkdienst Vestingkerk
datum en tijdstip 21-09-2025 om 10.00 uur
Bezoek en ook online te volgen.
meer details

Kerkdienst Petrakerk
datum en tijdstip 28-09-2025 om 09.30 uur
Bezoek en ook online te volgen.
meer details

Kerkdienst Vestingkerk
datum en tijdstip 28-09-2025 om 10.00 uur
Bezoek en ook online te volgen.
meer details

 
Wat ons drijft is de liefde van Christus 2 Korintiërs 5:14a

 
 
Protestantsekerk.net is een samenwerking tussen de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk in Nederland en Human Content Mediaproducties B.V.