|
|
|
|
|
Nieuws vanuit diaconie
Nieuws vanuit diaconie
Uitgangscollecte maart – april 2026 – Vluchtelingenwerk Nederland.
Missie
VluchtelingenWerk Nederland maakt zich sterk voor vluchtelingen. Wij zijn een onafhankelijke, professionele organisatie met hart voor mensenrechten. We baseren ons op de Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens (UVRM). Met een toegewijd team van vele vrijwillige en betaalde medewerkers, en samen met vluchtelingen, zetten we ons in voor het welzijn, de integratie en de autonomie van vluchtelingen.
Toekomstdroom
Onze visie is vertaald in een toekomstdroom: in het Nederland van de toekomst kunnen vluchtelingen Nederland veilig bereiken. Vluchtelingen die asiel aanvragen ervaren een veilige en warme ontvangst: de asielprocedure is kort en rechtvaardig, de opvang is menswaardig, toereikend en van korte duur. Vluchtelingen doen vanaf dag één mee. Ze dragen actief bij, op een manier die ze zelf kunnen vormgeven, aan een samenleving die hiervoor ruimte maakt en solidair is.
Wij zijn onafhankelijk
VluchtelingenWerk Nederland is de onafhankelijke organisatie die de belangen behartigt van vluchtelingen en asielzoekers in Nederland, vanaf het moment van binnenkomst tot en met de integratie in de Nederlandse samenleving. Ons land kan immers niet alleen andere landen aanspreken op het respecteren van mensenrechten, maar moet deze verantwoordelijkheid ook zelf nemen. Deze mensenrechten zijn vastgelegd in tal van internationale verdragen, die VluchtelingenWerk als leidraad neemt voor haar activiteiten. Nederland heeft de plicht vluchtelingen bescherming en een menswaardig bestaan te bieden. Daar maakt VluchtelingenWerk Nederland werk van.
Recht op bescherming
VluchtelingenWerk Nederland zet zich met vele vrijwilligers in voor bescherming van asielzoekers en vluchtelingen. Dat gebeurt door het bieden van persoonlijke steun en belangenbehartiging bij hun toelating, opvang en integratie. Bescherming houdt meer in dan alleen de mogelijkheid bieden asiel te zoeken en te krijgen. Het betekent ook het voorkomen dat iemand wordt teruggestuurd, als hij gegronde vrees heeft voor vervolging, of als hij het risico loopt slachtoffer te worden van foltering of een onmenselijke of vernederende behandeling of straf. Bescherming betekent tenslotte ook het bieden van toegang tot de samenleving, en de mogelijkheid om een zelfstandig bestaan op te bouwen.
Collecte 1 maart wordt “Kachels voor Oekraïne”
We willen 1 maart collecteren voor “Kachels voor Oekraïne” i.p.v. de collecte voor Libanon. Voor dit doel doneert de diaconie een bedrag van € 500,00.
De situatie in Oekraïne is op dit moment echt uitzichtloos, geen verwarming, geen elektriciteit. De nood is erg hoog. ‘Kachels voor Oekraïne’ is een initiatief van Sander de Kramer dat duizenden kachels en sheltersuits naar Oekraïne brengt om mensen in de extreme kou te helpen overleven. Tot nu toe zijn 32 tot 34 vrachtwagens met duizenden gaskachels, sheltersuits, (een sheltersuit is een beschermende, multifunctionele jas + slaapzak, bedoeld om mensen die slapen warmte en veiligheid te geven — een tijdelijke maar levensreddende oplossing) voedselpakketten en medische hulpgoederen naar Oekraïne gebracht. De kachels worden lokaal verspreid via partners en kerken, zodat ze terechtkomen bij de meest kwetsbare mensen. In sommige gevallen worden ook warmtekanonnen en ketelhuisjes ingezet om grotere gebouwen of ziekenhuizen te verwarmen.
Hoeveel kachels en sheltersuits kunnen wij bij elkaar collecteren. Een kachel kost € 70,00 en een sheltersuit € 300,00. Wij hopen heel veel, de diaconie verdubbelt de opbrengst.
Samen met uw steun helpen we hen de winter door.
8 maart – Rwanda – met zusters werken aan gezond eten – 3e zondag veertigdagentijd.
Sinds Evariste een landbouwtraining volgde bij Rwandese zusters heeft zijn gezin het een stuk beter: “Wij kunnen nu leven van de opbrengst van ons land. We verbouwen zelfs genoeg om groenten te verkopen. Daardoor kan ik onze elektriciteit, ziektekostenverzekering en de school voor mijn drie kinderen betalen en nog geld opzij leggen voor moeilijke tijden.” De Rwandese zusters hebben hem geleerd om terrassen aan te leggen, zodat vruchtbare grond niet kan wegspoelen. Ook maakt hij nu gebruik van irrigatie en wisselteelt. Vroeger verbouwde Evariste alleen zoete aardappels en bananen, nu veel meer gewassen: aubergines, paprika’s, bieten, bonen, uien en tomaten, die hij ieder jaar van plek verandert. Ook weet hij nu hoe belangrijk bomen zijn om water vast te houden. Zijn leerproces gaat door: ongeschoolde boeren als Evariste worden gekoppeld aan een professionele boer in de buurt. De Rwandese zusters kunnen één boer of boerin trainen voor 160 euro. Daar vragen we uw bijdrage voor via Kerk in Actie. Dank u wel.
www.kerkinactie.nl/zustersrwanda
15 maart – Armenië – groentekas voor gezinnen (project Mensenkinderen) – 4e zondag 40-dagentijd.
Hartagyugh is een klein dorpje dat ligt in de regio Spitak in het noorden van Armenië. Het heeft strenge winters (tot -32) en warme zomers (tot 35 graden). Het dorp ligt in een gebied dat aardbevingsgevoelig is en het werd bij de aardbeving van 1988 verwoest. Het dorp heeft met vele problemen te kampen, waarvan de belangrijkste wel de werkloosheid is. Daardoor neemt het aantal armen in het dorp ook nog steeds iets toe.
Mensenkinderen heeft in 2017 met enkele donateurs (Nederlandse landbouwdeskundigen) het dorp bezocht en is toen gestart met een opleidingsproject om landbouw-producten te verbouwen zoals haver, boekweit en aardappelen. Maar ook nieuwe groentesoorten introduceren.
Hartagyugh heeft nu drie jaar lang nieuw leven gekregen, en vele gezinnen die hier wonen hebben nieuwe hoop en zicht gekregen op een mooie toekomst, ze zien een nieuwe kans, ze glimlachen. In 2019 is een kleine kas in Hartagyugh geïntroduceerd als onderdeel van ons landbouwproject. Hartagyugh ligt ongeveer 1800 m boven de zeespiegel, en heeft een zeer koud en hard klimaat. Gebleken is dat volledig groenten verbouwen in de kas niet lukt, maar het gebruiken van de kas voor het kweken van zaaigoed en deze in het voorjaar dan uitzetten blijkt zeer succesvol. Daarom willen we met dit project nu 50 gezinnen gaan helpen met ieder een eigen kas van 7 meter lang, 3 meter breed en 2 meter hoog. Naast de kas krijgen ze zaden voor de teelt.
Voor € 625,– helpt u een arm gezin aan hun eigen groentekas. De opbrengst kunnen ze niet alleen op hun eigen land laten groeien, maar het zaaigoed kunnen ze ook doorverkopen en hiermee zorgen voor extra inkomen.
Gaan we, als gemeente, proberen om één groentekas te sponsoren?????
22 maart – Burkino Faso- meer voedsel en inkomen voor boerinnen – 5e zondag veertigdagentijd.
In Burkina Faso leeft 90 procent van de bevolking van de landbouw. Ieder gezin verbouwt groenten op een eigen stukje grond. Door onvoorspelbare regenval en droogte mislukken oogsten in deze Sahelregio regelmatig. Dan is er te weinig te eten. Boerinnen en boeren leren gewassen verbouwen die goed tegen droogte kunnen. Als ze zorgvuldig omgaan met de vruchtbaarheid van de bodem verbetert de oogst en kunnen ze erosie tegengaan. Waar het grondwater niet te diep zit, wordt een put geslagen. Zo is er genoeg water voor de groenten. Boeren en boerinnen leren compost maken van gras en mest van hun geiten, ezels en koeien, die ze verrijken met kalk en fosfaat. Ook leren ze hoe ze ziekten en plagen kunnen bestrijden en krijgen ze informatie over gezonde voeding. Vrouwen vormen spaargroepen waarin ze samen geld sparen en om beurten kunnen investeren, bijvoorbeeld in een eigen bedrijfje. Door extra inkomsten hebben ze een buffer achter de hand als de oogst eens tegenvalt.
Lees meer op: www.kerkinactie.nl/burkinafaso
| | lees meer »
|
| |
|
|
|
|
|
The Passion
|
|
|
Veertigdagen kalender
meer
|
|
|
Inleverdata Kerkwijzer
Inleverdata:
Uitgave maart 2026: inleveren voor 6 maart 2026, 24:00 uur
|
|
|
|
Kerkdienst Petrakerk
15-03-2026
om
09.30 uur
Bezoek en ook online te volgen.meer details
Kerkdienst Vestingkerk
15-03-2026
om
10.00 uur
Bezoek en ook online te volgen.meer details
Kerkdienst Petrakerk
22-03-2026
om
20.00 uur
Bezoek en ook online te volgen.meer details
Kerkdienst Vestingkerk
22-03-2026
om
22.00 uur
Bezoek en ook online te volgen.meer details
Kerkdienst Petrakerk
29-03-2026
om
09.30 uur
Bezoek en ook online te volgen.meer details
Kerkdienst Vestingkerk
29-03-2026
om
10.00 uur
Bezoek en ook online te volgen.meer details
|
|
|
Wat ons drijft is de liefde van Christus 2 Korintiërs 5:14a
|
|
|
|